Bezpieczne zakupy
- Różne formy płatności
- Zaufane opinie Ceneo i Opineo
- Gwarantowany zwrot pieniędzy
- 14 dni na zwrot towaru
- Szyfrowane dane i transakcje
- Ubezpieczone przesyłki
Waluty
EUROSTER 12P - PROGRAMOWALNY STEROWNIK DO KOTŁA NA PALIWO STAŁE Z PODAJNIKIEM ŚLIMAKOWYM
Potwierdź dostępność przed zakupem
Opis
Euroster 12P to elektroniczny, programowalny sterownik do kotła na paliwo stałe z podajnikiem ślimakowym. Umożliwia sterowanie podajnikiem ślimakowym, wentylatorem nadmuchowym, pompą obiegową c.o. i pompą ładującą zasobnik c.w.u. Posiada harmonogram tygodniowy pracy kotła i pompy ładującej zasobnik c.w.u. Sterownik wyposażony jest w układ ochrony pompy przed zastaniem Anty Stop, który zapobiega procesowi zatarcia wirnika nieużywanej pompy. Po zakończeniu sezonu grzewczego, system co dwa tygodnie samoczynnie uruchamia pompę na 30 sekund (aby system działał po sezonie, sterownik należy pozostawić włączony). Euroster 12P posiada zabezpieczenie termiczne i przystosowany jest do montażu w obudowie kotła.
- Utrzymuje zadaną temperaturę kotła poprzez sterowanie nadmuchem i pracą podajnika
- Steruje pracą pompy obiegowej centralnego ogrzewania
- Zarządza ładowaniem zasobnika ciepłej wody użytkowej
- Płynna regulacja obrotów dmuchawy
- Harmonogram tygodniowy pracy kotła i pompy ładującej zasobnik c.w.u.
- Możliwość podłączenia regulatora pokojowego
- Możliwość załączenia priorytetu grzania c.w.u.
- Blokada przed wychładzaniem zasobnika
- Zabezpieczenia przed przegrzaniem kotła, podajnika i zasobnika
- Rejestr sytuacji alarmowych
- Zabezpieczenie termiczne – dodatkowe zabezpieczenie podnoszące bezpieczeństwo użytkowania
- System Anty Stop, cyklicznie uruchamiający pompę obiegową c.o. (poza sezonem grzewczym) na ok. 30 sekund
- Montaż w obudowie kotła
| Urządzenie sterowane | pompa c.o., dmuchawa, pompa c.w.u., podajnik ślimakowy |
| Napięcie zasilania | 230 V 50 Hz |
| Maksymalne obciążenie wyjścia pomp | 2 A 230 V 50 Hz |
| Maksymalne obciążenie wyjścia dmuchawy | 0,5 A 230 V 50 Hz |
| Maksymalne obciążenie wyjścia podajnika | 1 A 230 V 50 Hz |
| Maksymalny pobór mocy | 3 W |
| Zakres pomiaru temperatury | od 0°C do +100°C |
| Zakres regulacji temperatury c.w.u. | od +20°C do +90°C |
| Zakres regulacji temperatury kotła | od +40°C do +90°C |
| Dokładność regulacji temperatury | 1°C |
| Zakres histerezy | 2°C - 5°C |
| Sygnalizacja wizualna | podświetlany wyświetlacz LCD |
| Temperatura pracy | od +5°C do +40°C |
| Temperatura przechowywania | od 0°C do +50°C |
| Stopień ochrony | IP 40 |
| Kolor | czarny |
| Sposób montażu | w obudowie kotła |
| Masa sterownika z przewodami | 0,45 kg |
| Normy, aprobaty, certyfikaty | zgodność z dyrektywami EMC i LVD i RoHS |
| Gwarancja | 2 lata |
| Wymiary: szer./wys./gł. (mm) | 175/114/52 |
| Wyposażenie | sterownik Euroster 12P, instrukcja, opaski czujników, czujnik temperatury kotła z przewodem 1,5 m, czujnik temperatury podajnika z przewodem 3 m, czujnik temperatury zasobnika z przewodem 5 m, przewód zabezpieczenia termicznego - 1,5 m |
Wymiary i schemat

Dane techniczne
| Typ | Do kotła z podajnikiem ślimakowym |
| Rodzaj | elektroniczny |
| Zasilanie (V) | 230 V 50 Hz |
| Zakres regulacji temperatury (°C) | od +20°C do +90°C |
| Dokładność ustawienia temperatury (°C) | 1°C |
| Wymiary (mm) | 175/114/52 |
| Kod producenta | E12P |
| Producent | Euroster |












