Bezpieczne zakupy
- Różne formy płatności
- Zaufane opinie Ceneo i Opineo
- Gwarantowany zwrot pieniędzy
- 14 dni na zwrot towaru
- Szyfrowane dane i transakcje
- Ubezpieczone przesyłki
Waluty
EUROSTER 12 - UNIWERSALNY STEROWNIK INSTALACJI GRZEWCZEJ
średnia ilość
Opis
Euroster 12
To elektroniczny, programowalny sterownik tygodniowy przeznaczony do sterowania pracą 3 urządzeń w instalacji grzewczej. Swobodna konfiguracja pozwala na dostosowanie sterownika do potrzeb większości instalacji. Sterownik wyposażony jest w układ ochrony pompy przed zastaniem Anty Stop, który zapobiega procesowi zatarcia wirnika nieużywanej pompy. Po zakończeniu sezonu grzewczego, system co dwa tygodnie samoczynnie uruchamia pompę na 30 sekund (aby system działał po sezonie, sterownik należy pozostawić włączony). Euroster 12 posiada 3 niezależne wyjścia przekaźnikowe z możliwością ustawienia każdego wyjścia w tryb: pompa co., pompa c.w.u, termostat, pompa podłogowa, praca czasowa oraz dmuchawa.
Zalety
- Konfigurowane, niezależnie działające 3 wyjścia sterujące (przekaźnikowe),
- Możliwość ustawienia każdego wyjścia do pracy z:
- Pompą obiegową centralnego ogrzewania,
- Pompą ładującą zasobnik ciepłej wody użytkowej,
- Pompą cyrkulacyjną obiegu ciepłej wody użytkowej,
- Pompą podłogową,
- Dmuchawą (brak regulacji obrotów),
- Dowolnym urządzeniem (tryb termostatu, pracy czasowej).
- Swobodna konfiguracja pozwala na dostosowanie sterownika do potrzeb większości instalacji,
- Konfigurowany priorytet c.w.u.,
- Harmonogramy tygodniowe pracy niezależne dla każdego wyjścia,
- Zabezpieczenie przed przegrzaniem obiegów,
- Tryb pracy LATO/ZIMA,
- System Anty Stop, który zapobiega procesowi zatarcia wirnika nieużywanej pompy uruchamiający pompę obiegową c.o. (także poza sezonem grzewczym) na ok. 30 sekund co 14 dni.
Specyfikacja techniczna
| Urządzenie sterowane | pompy c.o. i inne urządzenia w instalacjach grzewczych |
| Napięcie zasilania | 230 V 50 Hz |
| Maksymalne obciążenie każdego z wyjść | 1 A 230 V 50 Hz |
| Maksymalny pobór mocy | 3 W |
| Zakres pomiaru temperatury | od 0°C do +100°C |
| Zakres regulacji temperatury – tryb c.o. | od +10ºC do +90ºC |
| Zakres regulacji temperatury – tryb c.w.u. | od +30ºC do +95ºC |
| Zakres regulacji temperatury – tryb cyrkulacji c.w.u. | od +20ºC do +70ºC |
| Zakres regulacji temperatury – tryb podłogi | od +20ºC do +60ºC |
| Zakres regulacji temperatury – tryb dmuchawy | od +15ºC do +85ºC |
| Zakres regulacji temperatury – tryb termostatu | od 0ºC do +99ºC |
| Zakres histerezy | od 2°C do 10°C |
| Sygnalizacja wizualna | graficzny, podświetlany wyświetlacz LCD |
| Temperatura pracy | od +5°C do +40°C |
| Temperatura przechowywania | od 0°C do +50°C |
| Stopień ochrony | IP 40 |
| Kolor | czarny |
| Sposób montażu | naścienny |
| Masa | 0,84 kg |
| Normy, aprobaty, certyfikaty | zgodność z dyrektywami EMC i LVD i RoHS |
| Gwarancja | 2 lata |
| Wymiary: szer./wys./gł. (mm) | 150/90/52 |
| Wyposażenie | sterownik Euroster 12, instrukcja, opaski czujników, kołki rozporowe, szablon mocowania |
Wymiary i schemat

Dane techniczne
| Typ | Do instalacji |
| Wyświetlacz LCD | tak |
| Zasilanie (V) | 230 V 50 Hz |
| Wymiary (mm) | 150/90/52 |
| Kod producenta | E12 |
| Producent | Euroster |












