Bezpieczne zakupy
- Różne formy płatności
- Zaufane opinie Ceneo i Opineo
- Gwarantowany zwrot pieniędzy
- 14 dni na zwrot towaru
- Szyfrowane dane i transakcje
- Ubezpieczone przesyłki
Waluty
EUROSTER 11Z - PROGRAMOWALNY STEROWNIK POMPY C.O I C.W.U.
Potwierdź dostępność przed zakupem
Opis
Euroster 11Z
To programowalny sterownik do jednoczesnej współpracy z pompą obiegową c.o. oraz pompą ładującą zasobnik c.w.u. – ekonomiczne rozwiązanie w przypadku konieczności zastosowania dwóch pomp w niezależnych układach c.o. i c.w.u. W układzie grzewczym c.o. zespół sterownik – pompa przeznaczony jest do wymuszenia obiegu wody z kotłem węglowym lub gazowym. W układzie c.w.u. sterownik utrzymuje stałą temperaturę wody w zasobniku lub w instalacji ciepłej wody użytkowej, z priorytetem ładowania zasobnika lub bez. Euroster 11Z wyposażony jest w układ ochrony pompy przed zastaniem Anty Stop, który zapobiega procesowi zatarcia wirnika nieużywanej pompy. Po zakończeniu sezonu grzewczego, system co dwa tygodnie samoczynnie uruchamia pompę na 30 sekund (aby system działał po sezonie, sterownik należy pozostawić włączony).
Zalety
- Urządzenie do niezależnego sterowania pompą obiegową c.o. i pompą ładującej zasobnik c.w.u. w instalacjach grzewczych,
- Automatyczne załączania i wyłączania pompy obiegowej zgodnie z zadaną temperaturą c.o.,
- Nadzór nad utrzymaniem stałej temperatury wody zasobnika c.w.u.,
- Pomiar temperatury przy pomocy czujnika mierzącego temperaturę wody na zasilaniu instalacji c.o. i w zasobniku c.w.u.,
- W instalacji c.o. z kotłem na paliwo stałe regulator wyłączy pompę obiegową po wygaśnięciu płomienia w kotle,
- Zabezpieczenie przeciwzamrożeniowe oraz test pracy pompy,
- Zabezpieczenie przed wychłodzeniem wody w zasobniku c.w.u.,
- Funkcja priorytetu c.w.u.,
- Nastawa temperatury powyżej punktu rosy zapobiega zawilgoceniu kotła w trakcie rozgrzewania wody w układzie c.o.,
- System Anty Stop, który zapobiega procesowi zatarcia wirnika nieużywanej pompy uruchamiający pompę obiegową c.o. (także poza sezonem grzewczym) na ok. 30 sekund co 14 dni,
- Możliwość zamontowania czujnika temperatury c.w.u. w zasobniku c.w.u. lub w układzie instalacji ciepłej wody (trzecia rurka).
Specyfikacja techniczna
| Urządzenie sterowane | pompa c.o. i c.w.u. |
| Napięcie zasilania | 230 V 50 Hz |
| Maksymalne obciążenie wyjść | 3 A 230 V 50 Hz |
| Maksymalny pobór mocy | 1,6 W |
| Zakres pomiaru temperatury | od -5°C do +120°C |
| Zakres regulacji temperatury – tryb c.o. | od +20°C do +80°C |
| Zakres regulacji temperatury – tryb c.w.u. | od +20°C do +70°C |
| Dokładność regulacji temperatury | 1°C |
| Zakres histerezy | 2°C - 10°C |
| Sygnalizacja wizualna | podświetlany wyświetlacz LCD |
| Temperatura pracy | od +5°C do +40°C |
| Temperatura przechowywania | od 0°C do 65°C |
| Stopień ochrony | IP 40, II klasa ochronności |
| Kolor | czarny |
| Sposób montażu | naścienny, kołki rozporowe |
| Masa sterownika z przewodami | 0,72 kg |
| Normy, aprobaty, certyfikaty | zgodność z dyrektywami EMC i LVD |
| Gwarancja | 2 lata |
| Wymiary: szer./wys./gł. (mm) | 150/90/52 |
| Wyposażenie | sterownik Euroster 11Z, kołki rozporowe, instrukcja, szablon mocowania, opaski czujników |
Wymiary i schemat

Dane techniczne
| Typ | Do pompy |
| Rodzaj | elektroniczny |
| Wyświetlacz LCD | tak |
| Zasilanie (V) | 230 V 50 Hz |
| Zakres regulacji temperatury (°C) | tryb c.o.: od +20°C do +80°C/tryb c.w.u: od +20°C do +70°C |
| Dokładność ustawienia temperatury (°C) | 1°C |
| Wymiary (mm) | 150/90/52 |
| Kod producenta | E11Z |
| Producent | Euroster |












