Bezpieczne zakupy
- Różne formy płatności
- Zaufane opinie Ceneo i Opineo
- Gwarantowany zwrot pieniędzy
- 14 dni na zwrot towaru
- Szyfrowane dane i transakcje
- Ubezpieczone przesyłki
Waluty
EUROSTER 11K - PODTYNKOWY STEROWNIK DO INSTALACJI C.O. Z KOMINKIEM Z PŁASZCZEM WODNYM
na wyczerpaniu
Opis
Euroster 11K to programowalny sterownik dedykowany do domowych instalacji c.o. z kominkiem z płaszczem wodnym. Steruje pompami obiegowymi oraz przepustnicą powietrza i może pracować w jednym z trzech układów instalacji: zasilania układu c.o. przez wymiennik płytowy, zasilania układów c.o. poprzez bufor ciepła oraz ładowania zasobnika c.w.u. i zasilania obwodów c.o. przez wymiennik płytowy. Sterownik wyposażony jest w układ ochrony pompy przed zastaniem Anty Stop, który zapobiega procesowi zatarcia wirnika nieużywanej pompy w kominkach z płaszczem wodnym. Po zakończeniu sezonu grzewczego, system co dwa tygodnie samoczynnie uruchamia pompę na 30 sekund (aby system działał po sezonie, sterownik należy pozostawić włączony).
- Uniwersalny sterownik przeznaczony do instalacji kominka z płaszczem wodnym, posiada następujące wyjścia:
- przepustnicy powietrza
- pompy wodnej obiegu wymiennika płytowego
- pompy wodnej zasilania obiegu c.o. lub ładowania zbiornika buforowego
- pompy wodnej ładowania zasobnika c.w.u.
- uniwersalne, beznapięciowe, przeznaczone do załączania dodatkowego źródła ciepła (np. kotła gazowego)
- Możliwość pracy w jednym z trzech trybów:
- zasilania układu c.o. przez wymiennik płytowy
- zasilania układów c.o. poprzez bufor ciepła
- ładowania zasobnika c.w.u. oraz zasilania obwodów c.o. przez wymiennik płytowy
- Możliwość automatycznego włączenia dodatkowego źródła ciepła (np. kotła gazowego)
- Regulacja procesu spalania przez sterowanie przepustnicą na podstawie zmierzonych temperatur oraz informacji z regulatora pokojowego
- System Anty-Stop, uruchamiający pompę obiegową c.o. (poza sezonem grzewczym) na ok. 30 sekund
| Urządzenie sterowane | instalacja kominka z płaszczem wodnym |
| Napięcie zasilania | 230 V 50 Hz |
| Maksymalne obciążenie wyjść | 3 A (łącznie) 230 V 50 Hz |
| Maksymalny pobór mocy | 4,3 W |
| Wyjścia regulatora – przekaźnikowe napięciowe | pompy, przepustnica |
| Wyjścia regulatora – beznapięciowe | dodatkowe źródło ciepła |
| Zakres pomiaru temperatury | od 0°C do +99°C |
| Zakres regulacji temperatury | od +20°C do +85°C |
| Dokładność regulacji temperatury | 1°C |
| Dokładność wskazań temperatury | 1°C |
| Zakres histerezy | 1°C - 10°C |
| Sygnalizacja wizualna | wyświetlacz i diody LED |
| Temperatura pracy | od +5°C do +40°C |
| Temperatura przechowywania | od 0°C do 65°C |
| Stopień ochrony | IP 30, II klasa ochronności |
| Kolor ramki | biały |
| Sposób montażu | puszka podtynkowa 4M |
| Masa | 281 g |
| Normy, aprobaty, certyfikaty | zgodność z dyrektywami EMC i LVD |
| Gwarancja | 2 lata |
| Wymiary: szer./wys./gł. (mm) | 145/84/59 |
| Wyposażenie | sterownik Euroster 11K, czujniki temperatury: kominka i zasobnika (wymiennika), instrukcja, opaski czujników, puszka podtynkowa |
Wymiary i schemat

Dane techniczne
| Typ | Do instalacji |
| Zasilanie (V) | 230 V 50 Hz |
| Zakres regulacji temperatury (°C) | od +20°C do +85°C |
| Dokładność ustawienia temperatury (°C) | 1°C |
| Wymiary (mm) | 145/84/59 |
| Kod producenta | E11K |
| Producent | Euroster |












