Bezpieczne zakupy
- Różne formy płatności
- Zaufane opinie Ceneo i Opineo
- Gwarantowany zwrot pieniędzy
- 14 dni na zwrot towaru
- Szyfrowane dane i transakcje
- Ubezpieczone przesyłki
Waluty
EUROSTER 11EK - STEROWNIK DO POMPY C.O. LUB C.W.U. Z DODATKOWYM WYJŚCIEM DO STEROWANIA URZĄDZENIEM GRZEWCZYM
Potwierdź dostępność przed zakupem
Opis
Euroster 11EK
To elektroniczny, programowalny sterownik, przeznaczony do współpracy z pompą obiegową c.o. lub pompą ładującą zasobnik c.w.u. Posiada dodatkowe wyjście do sterowania kotłem gazowym lub innym urządzeniem grzewczym. Rodzaj sterowanej pompy wybierany jest programowo. Euroster 11EK wyposażony jest w układ ochrony pompy przed zastaniem Anty Stop, który zapobiega procesowi zatarcia wirnika nieużywanej pompy. Po zakończeniu sezonu grzewczego, system co dwa tygodnie samoczynnie uruchamia pompę na 30 sekund (aby system działał po sezonie, sterownik należy pozostawić włączony).
Zalety
- Urządzenie do sterowania pompą obiegową c.o. lub pompą ładującą zasobnik c.w.u. w instalacjach grzewczych,
- Programowy tryb wyboru rodzaju sterowanej pompy,
- Automatyczne załączania i wyłączania pompy obiegowej zgodnie z zadaną temperaturą c.o.,
- Nadzór nad utrzymaniem stałej temperatury wody zasobnika c.w.u.,
- Współpraca z pompami obiegowymi c.o. kotłów na paliwo stałe lub gazowymi (bez układu sterującego pracą pompy),
- Pomiar temperatury przy pomocy czujnika mierzącego temperaturę wody na zasilaniu instalacji c.o. lub w zasobniku c.w.u.,
- W instalacji c.o. z kotłem na paliwo stałe regulator wyłączy pompę obiegową po wygaśnięciu płomienia w kotle,
- Zabezpieczenie przeciwzamrożeniowe oraz test pracy pompy,
- Nastawa temperatury powyżej punktu rosy zapobiega poceniu się kotła w trakcie rozgrzewania wody w c.o.,
- System Anty Stop, który zapobiega procesowi zatarcia wirnika nieużywanej pompy uruchamiający pompę obiegową c.o. (także poza sezonem grzewczym) na ok. 30 sekund co 14 dni.
Specyfikacja techniczna
| Urządzenie sterowane | pompa c.o. lub c.w.u. |
| Napięcie zasilania | 230 V 50 Hz |
| Maksymalne obciążenie wyjścia | 3 A 230 V 50 Hz |
| Maksymalny pobór mocy | 1,6 W |
| Zakres pomiaru temperatury | od -5°C do +120°C |
| Zakres regulacji temperatury | od +10°C do +80°C |
| Dokładność regulacji temperatury | 1°C |
| Zakres histerezy | 2°C - 10°C |
| Sygnalizacja wizualna | podświetlany wyświetlacz LCD |
| Temperatura pracy | od +5°C do +40°C |
| Temperatura przechowywania | od 0°C do +65°C |
| Stopień ochrony | IP 40 |
| Kolor | czarny |
| Sposób montażu | naścienny, kołki rozporowe |
| Masa sterownika z przewodami | 0,54 kg |
| Normy, aprobaty, certyfikaty | zgodność z dyrektywami EMC i LVD |
| Gwarancja | 2 lata |
| Wymiary: (szer./wys./gł.) mm | 150/90/52 |
| Wyposażenie | sterownik Euroster 11EK, kołki rozporowe, instrukcja, szablon mocowania, opaska czujnika |
Wymiary i schemat

Dane techniczne
| Typ | Do pompy |
| Wyświetlacz LCD | tak |
| Zasilanie (V) | 230 V 50 Hz |
| Zakres regulacji temperatury (°C) | od +10°C do +80°C |
| Dokładność ustawienia temperatury (°C) | 1°C |
| Wymiary (mm) | 150/90/52 |
| Kod producenta | E11EK |
| Producent | Euroster |












