Bezpieczne zakupy
- Różne formy płatności
- Zaufane opinie Ceneo i Opineo
- Gwarantowany zwrot pieniędzy
- 14 dni na zwrot towaru
- Szyfrowane dane i transakcje
- Ubezpieczone przesyłki
Waluty
AFRISO SPRZĘGŁO HYDRAULICZNE OCIEPLONE BLH 801, 70 kW (1 obieg kotłowy; 1 obieg C.O; 4x GW G1", 4x GW G1/2"; odpowietrznik auto, zawór spust., 2 x termometr) 90 801 10
duża ilość
Opis
AFRISO SPRZĘGŁO HYDRAULICZNE OCIEPLONE BLH 801, 70 kW (1 obieg kotłowy; 1 obieg C.O; 4x GW G1", 4x GW G1/2"; odpowietrznik auto, zawór spust., 2 x termometr) 9080110
Sprzęgło hydrauliczne służy do rozdzielenia hydraulicznego obiegu źródła ciepła oraz obiegów grzewczych instalacji zgodnej z PN-EN 12828. Zastosowanie sprzęgła hydraulicznego w instalacji zapewnia separację obiegów pompowych - obiegu pompowego źródła ciepła oraz obiegu pompowego instalacji grzewczej. Pozwala to na zapewnienie właściwych warunków hydraulicznych pracy pomp obiegowych poprzez samoczynne zrównoważenie przepływów. Zapewnia to płynną pracę instalacji i źródła ciepła w przypadku wyłączenia części odbiorników ciepła oraz zwiększa żywotność pomp obiegowych. Sprzęgło, dzięki swej budowie i właściwościom pomaga również w odpowietrzaniu oraz separacji zanieczyszczeń, które mogą zostać usunięte przy użyciu zaworu spustowego. Inną funkcją sprzęgła może być też podwyższenie temperatury wody wracającej do źródła ciepła.
Sprzęgło hydrauliczne BLH składa się ze stalowej ocynkowanej belki z wewnętrzną siatką separacyjną, ocieplenia z pianki izolacyjnej oraz wyposażenia w postaci odpowietrznika automatycznego z zaworem stopowym, zaworu spustowego KFE i dwóch termometrów. Sprzęgło hydrauliczne należy podłączyć do instalacji grzewczej przy użyciu gwintów wewnętrznych G1”. Odpowietrznik automatyczny, zawór spustowy oraz tuleje termometrów należy wkręcić w gwinty wewnętrzne G1/2”. Jeśli nie używamy wyposażenia dodatkowego, otwory należy zaślepić korkiem G1/2”.
Zastosowanie
- Stosowane w instalacjach grzewczych.
- Montowane pomiędzy obiegiem pierwotnym źródła ciepła a obiegiem wtórnym instalacji odbiorczej.
- Służy do rozdzielania instalacji na obieg pierwotny źródła ciepła i obieg (lub obiegi) wtórne instalacji odbiorczej.
- Umożliwia płynną pracę instalacji i źródła ciepła w przypadku wyłączenia części odbiorników ciepła.
- Pomaga w odpowietrzaniu oraz separacji zanieczyszczeń, które mogą zostać usunięte przy użyciu zaworu spustowego.
Opis
- Stalowy ocynkowany korpus z wewnętrzną siatką separacyjną.
- Dwuczęściowe ocieplenie EPP z wytłoczeniem pod czujnik temperatury.
- Wyposażone w odpowietrznik automatyczny z zaworem stopowym, zawór spustowy KFE oraz dwa termometry.
Poniżej przedstawiono schemat ideowy działania sprzęgła hydraulicznego:


Parametry
- maksymalna temperatura: 90°C
- maksymalne ciśnienie: 6 bar
- przepływ: max 4 m³/h
- moc: max 70 kW
- przyłącza od strony instalacji: 2x GW G1"
- przyłącza od strony źródła ciepła: 2x GW G1"
- 2 lata gwarancji
Dane techniczne
| Przyłącza do instalacji | GW G1” |
| Przyłącza osprzętu | GW G1/2” |
| Przepływ | max 4,0 m3 /h |
| Moc | max 70 kW przy ΔT = 15K |
| Pojemność | 2,3 |
| Ciśnienie nominalne zestawu | PN6 |
| Zawór spustowy | niklowany, G1/2” |
| Temperatura pracy zestawu | max 90°C |
| Temperatura pracy sprzęgła (bez osprzętu dodatkowego i izolacji) | max 110°C |
| Ciśnienie nominalne sprzęgła (bez osprzętu dodatkowego) | PN16 |
| Odpowietrznik automatyczny | G3/8” z zaworem stopowym R1/2” |
| Ocieplenie | polietylen (XLPE) |
| Korpus sprzęgła | stal ocynkowana |
| Stężenie glikolu | max 50% |
| Zawór spustowy | niklowany, G1/2” |
| Termometry | ø63 mm, 0÷120°C, G1/2”, kl. 2,0 |
| Tuleja zanurzeniowa, korek | G1/2'’ |
| Producent | Afriso |
| Symbol Producenta | 90 801 10 |












